środa, 26 sierpnia 2009

18.

Dzisiaj koncepcik latających statków + muzyka która towarzyszyła mi przy malowaniu. Miłego oglądania/słuchania.

niedziela, 23 sierpnia 2009

17.

Poniżej można zobaczyć moją postać na 51. edycję concept art battle na digarcie. Warunek był taki że postać ma przyciągać pioruny. Wrzucam przekrój przez powstawanie obrazka, aż do wersji finalnej. Gimp +tablet.

niedziela, 16 sierpnia 2009

16.

Dalej ćwiczę cyfrowe malowanie. Tym razem wielki zły rogaty stwór w starciu z małym, brodatym rycerzem z zakrwawionym mieczem. Śmieszna sprawa, bo kiedyś jak czytałem że ktoś pracował nad obrazem, powiedzmy 12 godzin, to myślałem sobie "co oni kurwa robią przez tyle czasu". Teraz zaczynam chyba rozumieć co. I czuć bolące knykcie przy prawej dłoni od tabletowego piórka. Praca poniżej była zrobiona w oryginalnej rozdzielczości 1976x2500. Tutaj wstawiam pomniejszony do 75%. Musiałem to w dwóch plikach zrobić (oddzielnie postacie, oddzielnie tło), bo komputer zaczynał drastycznie zwalniać przy pracy większym brushem. I oczywiście w gimpolu wymalowane.

czwartek, 13 sierpnia 2009

15.

Poniżej moje cyfrowe malowania z gimpa. Ćwicze, ćwicze...

sobota, 1 sierpnia 2009

14.

Teraz już pewne, od października będę studentem pierwszego roku kierunku film animowany i efekty specjalne w łódzkiej szkole filmowej. Co prawda z przygodami po drodze które nadszarpnęły mi trochę nerwy, no ale liczy się efekt chyba. A z bieżących ogłoszeń, to poniżej można zobaczyć Julesa Winnfielda , odgrywanego przez S.L.Jacksona we wszyscy chyba wiedzą jakim filmie. Przerysowany z jednej z klatek. Za moment powinien powiedzieć coś na kształt: "Sorry, did I break your concentration???". Mam nadzieje że nikt mnie nie oskarży o pogwałcenie kultowej postaci, obrażenie uczuć religijnych, czy tym podobnych rzeczy. A sama ilustracja jest efektem mojego ćwiczenia na dobieranie kolorów (patrząc na obrazek wybierz najbardziej zbliżony kolor nie używając próbnika). Każdy powinien tego spróbować (dopiero teraz zdałem sobie sprawe ile odcieni może mieć skóra).